Žernov


Ves se nachází nad Babiččiným údolím a je oblíbeným výletním cílem. Právě odtud pocházela šílená Viktorka z Babičky. V obci Žernov má chalupu režísér Moskalyk, který má na svém kontě zfilmování Babičky. Prohlédněte si vzorně upravenou kapličku Panny Marie Sněžné a krásné roubené chalupy. Z jižního okraje Žernova je nádherný výhled do kraje, za dobré viditelnosti spatříte Českou Skalici, Rozkoš a krajinu Náchodska. Milovníci českých farmářských produktů zamíří do zdejšího zemědelského družstva, které vyrábí výborné kozí sýry. 

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode