Orientace v Babiččině údolí

základní turistická a cyklistická orientace

Babiččino údolí je nejen nejznámější turistické místo východních Čech, ale také cenná přírodní rezervace. Hlavní vstup do Babiččina údolí leží na konci města Česká Skalice. S orientací Vám pomohou četné městské tabule a také turistické značky, která Vás provede celým údolím.

Červená turistická značka

prochází kolem všech hlavních turistických atraktivit jako je Lovecký pavilon, zámek Ratibořice, Ludrův mlýn, sousoší Babička nebo Staré bělidlo, Viktorčin splav či Slatinský Mlýn. Červenou značku kopíruje také zdejší oblíbený cyklookruh po Babičině údolí, který vede z České Skalice celým Babiččiným údolím až do obce Havlovice, která leží na konci údolí. Cyklisté rádi navštěvují nejen Babiččino údolí, ale populární jsou rovněž výlety do Červeného Kostelce, Studnice, na Hořičky nebo do obce Chvalkovice.


Zelená turistická značka

míří z obce Vysokov u Náchoda a protíná Babiččino údolí a dále směřuje přes obce Větrník a Vestec do Chvalkovic, které jsou rovněž spjaté s pobytem spisovatelky Boženy Němcové. Další zelená turistická značka protíná Babiččino údolí u malebné osady Boušín a míří buď do Červeného Kostelce nebo do Slatiny nad Úpou.

Modrá turistická značka

směřuje z obce Studnice přes obce Třtice a Žernov do Babiččina údolí a pokračuje do obce Litoboř a Hořičky. Modrou turistickou značku potkáte také na trase Babiččino údolí – Slatinský mlýn, u kterého značka míří směrem na Červený Kostelec. Další modrá turistická značka vede z Babiččina údolí a rozcestí pod Boušínem do krásné osady U Devíti křížů s vyhlášenou hospůdkou.Náročnost tras v Babiččině údolí

Všechny památky v Babiččině údolí jsou dostupné pohodlným pěším pochodem. V letní sezóně i po zbytek roku narazíte na mnohá občerstvení pro turisty. Pěší pochody Babiččiným údolím nejsou nijak náročné. Zadýcháte se pouze při výstupu na hrady Rýzmburk, Vízmburk nebo při výletu do osady Boušín.

Kde zaparkovat auto v Babiččině údolí?

možností, kde zaparkovat auto při náštěvě Babiččina údolí je hned několik. Auto můžete nechat na parkovišti v České Skalici, které se nachází přímo na náměstí. Další možností jsou parkoviště v Babiččině údolí – u zámku Ratibořice nebo u obce Zlíč.

Byli jste už?

V Českém ráji naleznete známý středověký hrad Kost se zajímavou prohlídkou dochované mučírny…