U Devíti Křížů


Je to malá víska či spíše osada nad Červeným Kostelcem, odkud je nádherný výhled na Broumovsko, Jestřebí hory a Orlické hory i Červený Kostelec. Je to romantické zákoutí u lesa a hájovny a oblíbený výletní cíl. Nachází se zde populární hospůdka – motorest U Devíti Křížů. U hájovny je kamenný kříž z roku 1794 s devíti malými křížky. Původně zde stálo devět křížů.

Podle pověsti zde došlo k zabití vizmburského pána Heřmana a jeho zbrojnošů. Právě Heřman vlastnil nedaleký hrad Vizmburk a byl zabit v souboji s jeho synem, jemuž otec bránil ve sňatku dcerou rtyňského svobodníka Nývlta. Tuto pověst popisuje Božena Němcová ve své povídce Krvavá svatba. U Devítí Křížů je turistický rozcestník. Frekventovaná je červená značka, která Vás zavede na hrad Vizmburk.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode