Panský hostinec


Jedná se o původní ratibořickou hospodu, která přešla do panských rukou v roce 1858. V tento rok majitel Dominik Celba prodal hostinec rodu Schaumburg-Lippe. Dnešní úpravy budovy pochází z 20. století. Právě zde obsluhovala známá Kristla z Babičky, která milovala Jakuba Mílu. Dnes je celý areál zakonzervovaný a samotný hostinec není provozován. Jako náhrada za hospodu je na druhé straně silnice vystaven bufet, který slouží jako občerstvení pro návštěvníky a jako místo pro pořádání kulturních akcí. O víkendech zde často najdete živou hudební produkci k poslechu i k tanci. Ve dvoře u Panského hostince je možné zakoupit suvenýry nebo se občerstvit formou stánkového prodeje. Je možné se zde účastnit akcí pořádaných v obnoveném kuželníku, který funguje jako Informační bod.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode