Vodní mandl


Za vodním náhonem v přilehlé budově Rudrova mlýna se nachází zrekonstruovaný vodní mandl, který je technickou památkou z 19. století.
V mandlu je umístěna expozice s technickým zázemím, mandl je funkční a návštěvníci si mohou prohlédnout též přilehlou výstavu o plátenictví. Poznejte jak fungoval opravdový mandl v polovině 19. století.

Jak se sem dostanete: Od zámku Ratibořice nebo od Starého Bělidla směrem k Rudrovu mlýnu. Vodní mandl je přilehlá budova mlýna. Parkování u zámku nebo v obci Zlíč.


Vstupné: 10 Kč


Otevírací doba: duben 11 a 14 hod. (víkendy a svátky), květen 10 – 16 hod. (úterý – neděle), červen 10 – 17 hod. (úterý – neděle), červenec a srpen 9 – 17 hod. (úterý až neděle), září 10 – 15 (víkendy a svátky), říjen 11 a 14 hod. (víkendy a svátky).

 

Vodní mandl
Státní zámek Ratibořice
Ratibořice 1, 552 03 Česká Skalice
Tel: 491 452 123
E-mail: info@zamekratiborice.cz
Web: www.zamekratiborice.cz

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode