Malebná Červená Hora.
Malebná ves v blízkosti Babiččina údolí, asi 6 kilometrů na sever od České Skalice. Asi 1 km na západ od vsi nad meandrem řeky Úpy najdete zbytky hradu Červená Hora. V obci je lidová kaple Panny Marie z 18. století. K místu se váže román Babička od Boženy Němcové a některá díla od Aloise Jiráska. Ve vsi je oblíbená stylová hospůdka. Do obce se dostanete po modré turistické značce ze Slatiny nad Úpou nebo z Červeného Kostelce.

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode