Boušín


Nádherná romantická osada na úpatí Babiččina údolí. Dopručujeme všem milovníkum klidu a kouzelné atmosféry. Tady by se dalo ticho krájet. Boušín je osada, asi 7 km severně od České Skalice. Najdete zde horský kostelík Panny Marie ve stylu gotiky. Zdejší roubené chaloupky vypadají jako z perníku. Obdivujte také velkou faru, na které působil známý vlastenec Josef Myslimír Ludvík, kterého Alois Jirásek představil ve své kronice U nás. Od kostela je široký rozhled do kraje. Pod kostelem v lese je mariánská kaplička a studánka, o které píše i Božena Němcová v Babičce. Na Boušín se dostanete po červené a zelené turistické značce.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode