Tajuplné a krásné Adršpašské skály

 

Adršpašské skályRomantické vycházky, stejně jako pořádné turistické výšlapy – obojího vrchovatě nabízí Adršpašské skály, ležící na severovýchodě republiky u hranic s Polskem. Tento populární turistický cíl proslul bizardními skalními formacemi a překrásnou přírodou.

 

Adršpašské skály, to jsou skalní města i hrady, překrásné jezírko, zurčící vodopády či romantická zákoutí. Adršpach navštívil i Johan Wolfgang Goethe, jehož busta s pamětní deskou dodnes připomíná jeho návštěvu.

 

Celá oblast je protkána naučnými stezkami, značenými turistickými trasami i cyklotrasami, oblíbená je i mezi horolezci. Malebnou krajinou se mohou návštěvníci vydat po některém z prohlídkových okruhů a často volí vyhlášené adršpašské Skalní město, jímž vedou dva hlavní z nich.

První je dlouhý 3,5 km a vede po zelené turistické značce. Jeho součástí je několik dřevěných a železných schodišť a návštěvník musí projít také tzv. Myší dírou, skalním tunelem o šíři pouhých 50 cm. Druhý okruh měří 1,5 km a vede po modré turistické značce okolo tzv. pískovny, skalního jezírka vzniklého zatopením bývalého pískovcového lomu. Ze břehu je krásný výhled na vodní plochu s pozadím skal. V létě prosluněné pláže s jemným pískem nabízí možnost odpočinku, návštěvníci mohou využít i nabídku zapůjčení lodičky. Koupání je zde však přísně zakázáno.

 

Adršpašské skályAdršpašské skály

 

Každý ze zdejších skalních útvarů má své příznačné jméno. Cukrová homole, Krakonošův zub, Milenci, Starosta a starostová, Strážce skal, Džbán, Krakonošova či Babiččina lenoška, to jsou jen některá z nich. Ke zdejším zajímavostem patří také sedminásobná ozvěna, která se odráží od stěny Křížového vrchu.

Na procházku Skalním městem se můžete vydat celoročně, neboť je zcela přístupné i v zimních měsících. O aktuálním stavu turistických cest je však vhodné se informovat v Adršpašském informačním centru.

 

Více informací o Adršpašských a Teplických skálách, kouzelné místo spojující malebnost a romantiku a užijte si naplno svojí dovlenou.

Foto: JIVA, romulus111, Klejnot - Panoramio.com

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode