Kam na běžky v Babičině údolí


Zasněženou přírodou z Babiččina údolí do Červeného Kostelce

Trasa: Červený Kostelec – Devět Křížů – Boušínská lávka – rozcestí Pod Boušínem – Slatinský mlýn – Červený most – Rýzmburk – Žernov – Studnice – Řešetova Lhota – rybník Špinka – rybník Brodský – Červený Kostelec.


Popis trasy: Běžkařský okruh začíná v Červeném Kostelci na železnici stanici, odtud pokračujete po červené turistické značce za stálého stoupání k Devíti Křížům. U rozcestníku pak odbočíte na modrou značku směrem na Babiččino údolí. Pokračuteje k Boušínské lávce a k rozcestníku Pod Boušínem, kde odbočíte na modrou značku cyklotrasy č. 4018 a pokračujete kolem soustavy rybníků Brodský a Špinka a dále do Červeného Kostelce.

 

Celkem: 26 km, mírná trasa pro každého průměrně zdatného běžkaře


Zimní krajinou k Ratibořickému zámku

Trasa: Česká Skalice – Bažantnice – Lovecký Pavilon – Ratibořice/zámek a zpět.

 

Popis trasy: Od vstupu do Babiččina údolí v České Skalici budete kopírovat červenou turistickou značku a vydáte se přes Bažantnici a kolem Loveckého pavilonu až k zámku v Ratibořicích. Stejnou cestou zpět.

 

Celkem: 4 km, nenáročná trasa.


Zimní krajinou k bláznivé Viktorce

Trasa:  Česká Skalice – Bažantnice – Lovecký Pavilon – Ratibořice/zámek – Zahradní dům – Ludrův mlýn – Pomník Babičky s dětmi – Staré bělidlo – Viktorčin splav a zpět.


Popis trasy: Od vstupu do Babiččina údolí v České Skalici se vydáte po červené turistické značce k Bažantnici a k Loveckému pavilonu, cesta Vás zavede až k zámku v Ratibořicích. Odtud pojedete dále kolem Zahradního domu k Ludrovu mlýnu a pak  k pomníku Babička s dětmi. Dále se vydáte po romantické stezce až ke Starému bělidlu a k Viktorčinu splavu. Zpět po stejné trase.

Celkem: 7 km, nenáročná trasa.

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode