Kam na běžky v Babičině údolí

Zasněženou přírodou z Babiččina údolí do Červeného Kostelce

Trasa: Červený Kostelec – Devět Křížů – Boušínská lávka – rozcestí Pod Boušínem – Slatinský mlýn – Červený most – Rýzmburk – Žernov – Studnice – Řešetova Lhota – rybník Špinka – rybník Brodský – Červený Kostelec.Popis trasy: Běžkařský okruh začíná v Červeném Kostelci na železnici stanici, odtud pokračujete po červené turistické značce za stálého stoupání k Devíti Křížům. U rozcestníku pak odbočíte na modrou značku směrem na Babiččino údolí. Pokračuteje k Boušínské lávce a k rozcestníku Pod Boušínem, kde odbočíte na modrou značku cyklotrasy č. 4018 a pokračujete kolem soustavy rybníků Brodský a Špinka a dále do Červeného Kostelce.

Celkem: 26 km, mírná trasa pro každého průměrně zdatného běžkaře

 

Zimní krajinou k Ratibořickému zámku

Trasa: Česká Skalice – Bažantnice – Lovecký Pavilon – Ratibořice/zámek a zpět.

Popis trasy: Od vstupu do Babiččina údolí v České Skalici budete kopírovat červenou turistickou značku a vydáte se přes Bažantnici a kolem Loveckého pavilonu až k zámku v Ratibořicích. Stejnou cestou zpět.

Celkem: 4 km, nenáročná trasa.

 

Zimní krajinou k bláznivé Viktorce

Trasa:  Česká Skalice – Bažantnice – Lovecký Pavilon – Ratibořice/zámek – Zahradní dům – Ludrův mlýn – Pomník Babičky s dětmi – Staré bělidlo – Viktorčin splav a zpět.

Popis trasy: Od vstupu do Babiččina údolí v České Skalici se vydáte po červené turistické značce k Bažantnici a k Loveckému pavilonu, cesta Vás zavede až k zámku v Ratibořicích. Odtud pojedete dále kolem Zahradního domu k Ludrovu mlýnu a pak  k pomníku Babička s dětmi. Dále se vydáte po romantické stezce až ke Starému bělidlu a k Viktorčinu splavu. Zpět po stejné trase.

Celkem: 7 km, nenáročná trasa.