Divoký i elegantní zámecký park


Zámecký park v Babičině údolí se rozkládá se na úctyhodné ploše 5,58 hektaru. Celek tvoří tvar elipsy a postupně přechází do volného lesního porostu. Prvním zámeckým zahradníkem byl Gottlieb Bosse, Němec z Dolního Saska. Právě on má zásluhu na vybudování anglického parku. Najdete zde bohatou výsadbu dřevin z různých koutů celého světa.

K nejzajímavějším rostlinám patří jasan americký, liliovník tulipánokvětý, nahovětvec dvoudomý nebo jedlovec kanadský. V parku najdete odpočinkový altán a exotický skleník, v zadní části parku je pak Lovecký pavilon a Bažantnice. V roce 1975 byl celý park rekonstruován. Ratibořický anglický park patří k vzácným historickým zahradám východočeského regionu.

 

Vstup do parku je volný.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

Kam dál?

co třeba vyrazit na soutěsky ve Hřensku a pokochat se jízdou na pramici za vyprávění převozníka...

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode