Zahradní dům v Ratibořicích


K areálu Babiččina údolí a ratibořického zámku patří též objekt č. 13 z roku 1905. Objekt nechala postavit šlechtická rodina Schaumburg - Lippe a sloužil jako obydlí pro zámeckého zahradníka. Po roce 1948 byl objekt totálně zdevastovaný a nový majitel se v letech 2006 – 2008 rozhodl pro odvážnou, náročnou a citlivou rekonstrukci, která respektovala historickou hodnotu budovy a její zasazení do okolní krajiny. Vznikl tak unikátní prostor inspirovanými dobovými zahradami spojený s moderní zahradní architekturou.


Dnes slouží Zahradní dům široké veřejnosti. Pořádají se zde každoroční velmi zajímavé výstavy inspirované zahradní a floristickou tématikou. Můžete se těšit na Jarní květinovou výstavu, Slavnost růží, Slavnost hortensií, Podzimní nostalgii nebo Vánoční inspiraci. K tradicím patří Květinové a Svatební víkendy – prohlédnete si ukázky svatebních šatů, ukázky svatebních certifikátů a oznámení. To vše ve stylovém dobovém hávu biedermeieru. Oblíbené jsou kulturní akce – například  divadlo, komorní koncerty nebo čtení z dopisů Boženy Němcové v podání herečky Jaromíry Mílové z Národního divadla v Praze.

 

Zahradní dům pořádá kurzy krajinářské malby a fotografie, krajinářského kreslení, aranžování květin a zahradní architektury. Pro dámy jsou pořádány odpočinkové květinové terapie plné relaxačních masáží a očisty těla i duše. Ani pánové nepřijdou zkrátka – pro ně jsou připraveny nevšední kurzy investování do drahých kovů. Pro milovníky zeleně je připravena zrekonstruovaná zahrada dle dobových vzorů. Zahradní dům nabízí konzultace v oblasti zahradního a interierového designu. Pro milovníky výtečné kávy a delikátních i netradičních zákusků je připravená stylová kavárna v horním patře domu. Okuste vynikající francouzské dorty obřích rozměrů za libých zvuků komorní hudby.

 

Zahradní dům Vám uspořádá romantickou květinovou svatbu včetně elegantní svatební hostiny na téma Nostalgická růže, Den pro Hortenzii, Královské lilie či Pivoňková svatba nebo svatební den ve stylu biedermeieru. Prožijte romantický víkend v tichém Zahradním domě – budete snídat na krásné zahradní terase, odpoledne prožijete na pikniku v Babiččině údolí a večer strávíte v noblesně osvětlené zahradě s omamnou vůní. Zahradní dům v Ratibořicích slouží zároveň jako stylové a kvalitní ubytování. Aktuální akce, kurzy a přednášky pro veřejnost sledujte na webových stránkách Zahradního domu. Navštivte tento malý kousek ráje u ratibořického zámku, budete očárováni jeho skvostnou krásou.

Jak se sem dostanete: zahradní dům je situován u zámku Ratibořice směrem k Ludrovu mlýnu. Parkoviště je u zámku.


Otevírací doba: dle konání jednotlivých akcí, otevřeno po celý rok.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

 

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode