Po stopách bojů války

 

Ratibořice - Slatinský mlýn - Červená Hora - Všeliby - Řešetova Lhota - Vysokov - Václavice - Šonov - Provodov - Kleny - Dubno - Zlíč - Ratibořice - Rýzmburk - Žernov - Třtice

 

Popis trasy: Na trase se seznámíte se všemi důležitými památkami v regionu Babiččina údolí – zámekStaré Bělidlomlýn, mandl, Viktorčina splav a další. Poté odbočíte směrem na Slatinský Mlýn a projedete údolím až do obce Červená Hora, odtud přes obce Všeliby, Řešetova Lhota, Vysokov a Václavice a přes obce Šonov, Provodov, Kleny, Dubno a Zlíč zpět do Ratibořic a na Rýzmburk a odtud do obcí Žernov a Třtice. Všechny odbočky jsou na trase dobře vyznačeny a jsou zde též informační tabule k jednotlivým památkám. Seznámíte se s údálostmi bojů v roce 1866, které postihly krajinu Babiččina údolí. Ke krásným památníkům patří socha lva v lese Dubno, který připomíná osmdesát padlých vojáků. V obci Třtice je výtečný pramen minerální vody.

 

Celkem: 1 hodina a 45 minut jízdy (bez zastávek), pro středně zdatné cyklisty.

 

Mapa

Po stopách válek

Zdroj: Mapy.cz

Další cyklistické trasy:

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode