Okruh Boženy Němcové

 

Ratibořice - Havlovice - Červený Kostelec - Řešetova Lhota - Studnice - Česká Skalice - Ratibořice

 

Popis trasy: Trasa vede nejkrásnějšími místy Babiččina údolí. Začnete v Ratibořicích, odkud se vydáte Babiččiným údolím do Havlovic a pak do podhorského městečka Červený Kostele, odtud Vás značky cyklotrasy zavedou do obce Řešetova Lhota a pak do Studnice, kde narazíte na vyhlášenou hospůdku U Studny. Dále směrem na Českou Skalici a po cyklistickém značení zpět do Ratibořic. K nejkrásnějším zajímavostem na trase patří ratibořický zámek, Babiččino údolí se Starým bělidlem, mlýnem a mandlem nebo Viktorčin Splav. V Červeném Kostelci navštite Domek Boženy Němcové a v České Skalici Muzeum Boženy Němcové a Barunčinu školu. Cyklotrasa Babiččino údolí vznikla v roce 1999.

 

Celkem: 2 hodiny a 40 minut (bez zastávek), pro středně zdatné cyklisty

 

Mapa

 

Mapa

 

Zdroj: Mapy.cz

Další cyklistické trasy:

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode