Slatina na Úpou


Slatina nad Úpou je malebná vesnička v těsné blízkosti Babiččina údolí nad pravým břehem řeky Úpy, asi 6 km na sever od České Skalice. V obci se zachovaly roubené chalupy a stará Mikšova lípa. K místu se vztahuje děj románů Aloise Jiráska – Skály a kronika U nás. V údolí Úpy pak stojí Slatinský mlýn. Do obce se dostanete po zelené značce z Červeného Kostelce a Boušína a po silnici od Slatinského mlýna v Babiččině údolí, který leží na červené turistické značce.

 

Další zajímavosti v Babičině údolí:

 

Nedaleko Babiččina údolí

Kousek od Babiččina údolí nezapomeňte navštívit Orlické hory se spoustou zajímavých památek a možností sportovních aktivit. Pokud nevíte kam, zkuste si rezervovat ubytování Deštné v Orlických horách - hotely, penziony i chalupy a vydejte se za zážitky.

 

Tipy na výlet či dovolenou

Nedotčená příroda, stolové hory, tajemná údolí, romatické procházky paneskou přírodou a mnohem víc na Vás čeká v národním parku České Švýcarsko. Ideální místo pro Vaši dovolenou či prodloužený víkend. Velký výběr z ubytování České Švýcarsko, každý si tu najde to své. 

Okolí Babiččina údolí

Z Babiččina údolí je to také kousek do Krkonoš. Můžete poznat známá horská střediska jako třeba Pec pod Sněžkou nebo Špindlerův mlýn a vydat se na vyhlášené hřebenové tůry. Které horské středisko si vybrat? Zkuste třeba   Ubytování Špindlerův mlýn - hotely a penziony tu naleznete skoro na každém rohu. 

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode