KDE SE DOBŘE NAJÍST?
Výlet do Babiččina údolí můžete pojmout jako kulinářský zážitek. Snad na každé turistické trase či cyklostezce na Vás čeká pěkná výletní hospůdka s dobrou krmí i lahodným mokem. Přinášíme Vám několik tipů na inspiraci, kam při svých toulkách po Babiččině údolí zavítat.
V České Skalici patří mezi výborné restaurace a penzion Ronox (www.ronox.cz) nebo restaurace na Bojišti a restaurace Sokolovna (www.sokolovnacs.cz). V České Skalici navštivte také cukránu na náměstí s výbornou zmrzlinou a kávou.
Přehradní nádrž Rozkoš nabízí další osvěžovny jako je Hotel Valentýna (www.hotel-rozkos.cz) s nabídkou místních specialit nebo Motel Edison (www.moteledison.com) a restaurace Tropical (www.tropical.cz).
V Babiččině údolí v obci Zlíč můžete zavítat do Hotelu Holzbecher (www.zlic.cz) nebo do penzionu Barunka s denní nabídkou hotových jídel (www.penzionbarunka.cz).
V obci Hořičky u Babiččina údolí ochutnejte ve vile Barbora speciální podkrkonošská a jídla a výborné bramboráky (www.vilabarbora.cz).
Ve vesniččce Zblov u Babiččina údolí je oblíbený  Hostinec na Králíku, který nabízí denně hotová jídla – okuste třeba pečeného králíka.
Podhorská ves Studnice na kraji Babiččina údolí nabízí široko daleko vyhlášenou Hospodu U Studny, k delikátním jídlům patří pečená kachna. Milovníci kol zavítají do zdejší cyklistické hospůdky U Petra (www.upetra.com).
V romantické vísce Bakov u Babiččina údolí najdete roubenku, která jako by z oka vypadla Starému Bělidlu. Je to pravá lidová hospůdka, ve zdejší světnici dostante řízné pivo a domácí speciality (www.hospodanabakove.cz)
K již tradičním osvěžovnám v osadě U Devítí Křížů patří Motorest Devět Křížů nad Červeným Kostelcem při turistické značce na hrad Vizmburk.
Havlovice mají svůj stylový Hostinec Amerika, který je tradičním místem setkání cyklistů a turistů.
V Babiččině údolí navštivte restauraci U Kapličky ve stylové chalupě v obci Červená Hora.
V našem výběru nesmí chybět stylová Krakonošova restaurace v obci Chvalkovice.